Понедельник, 19 августа 2019   Подписка на обновления  RSS  Напишите нам
Популярно
Що ми знаємо про Запорізьку філію телеканалу “Суспільне”?
20:35, 17 ноября 2018

Що ми знаємо про Запорізьку філію телеканалу “Суспільне”?


У день працівника радіо телебачення та зв’язку, до ЗНУ завітав продюсер Запорізької філії телеканалу «Суспільне» Денис Астаф’єв.

Разом зі студентами він розглядав питання, що стосуються журналістської діяльності, у тому числі і телебачення: «Якими мають бути сучасні медіа?», «У чому виражається сучасність?», «Чи можливе сучасне медіа у Запоріжжі?». Також студенти розглядали варіанти проходження практики на каналі та навіть майбутньої роботи на Суспільному.

«Якщо в країні немає суспільного каналу – держава не є демократичною», – саме так наголосив Денис Астаф’єв на тому, що Національна суспільна телерадіокомпанія України, у тому числі і Запорізька філія належить народу.

Але як реагувати на те, що 12 листопада п’ятеро працівників програми «Ранок» на телеканалі «Запоріжжя» пішли за власним бажанням?

суспільне

За їхніми словами, причиною стала неповага продюсерки філії Наталії Андреєвої до команди «Ранку». Це питання поки залишено відкритим.

«Ушла потому что не было коллектива, который бы мог сплоченно работать, то есть, не было хорошей командной работы. Очень сильно давило начальство. Нет достойных информационных поводов, нет аппаратуры, на которую нужно снимать материал. Собственно, из-за этого было давление «сверху», снимать мы должны, но не на что. Как бы неувязочка. Другим я порекомендовала бы попробовать, потому что это опыт –  портфолио, это твоя база. Но лично я уже бы не вернулась», – повідомляє колишня стажер, яка не виявила бажання висвітлювати своє і’мя.

«Месяц стажировка, еще месяц пытался устроиться, потому что все идет через Киев. Конечно, устроить все никак не могли, только кормили «завтраками». Из-за этого я ушел, ибо за стажировку и до трудоустройства, мне бы не заплатили. Студенту устроиться возможно. Виктор Посунько, яркий тому пример, но опять же, он был ведущим. Проработал 2.5 месяца, просто за идею. Сейчас оттуда уволилась вся редакция «Ранку: Запоріжжя». И если бы меня устроили, все равно ушел бы с ними. Люди, которые там заделались начальниками, не подходит для своих должностей. Идти туда студентам не рекомендую», –  каже колишній працівник Суспільного, який також побажав зостатися анонімним.

Отже, ми бачимо, що не тільки зневажливе ставлення до підлеглих викликало обурення.

Як таке могли допустити? Продюсер телеканалу нас запевняв, що канал формувався за прикладом ВВС. Невже на міжнародній арені подання інформації також масово звільняються журналісти?

«Ми вели діалоги з колегами, але вони ні до чого не призвели. Меді здається, що люди, які почали працювати ще при державному телебаченні, не витримали змін і навантаження. Тоді ми працювали, і все було добре. А тепер ми працюємо в гірших умовах. Наш діалог постійно був зосереджений на тому, що треба щось робити та щось змінювати. Інцидентом став саме момент, коли працівники редакції не змогли організувати роботу для певного сюжету. Між керівництвом та редакцією був досить напружений діалог. Це стало офіційним приводом для звільнення», – наголошує Денис Астаф’єв.

«Взагалі працівники і до цього казали, що будуть змінювати місце роботи. І тут всі вирішили звільнитися одразу. Я це вважаю певним демаршем. Зробили так, щоб усім було погано: «от подивіться як буде без нас». Але ми виходимо із цього становища, якось намагаємося працювати далі. Все прийде в той вигляд, який має бути. Але потім виникли звинувачення у Інтернеті  щодо знецінення підлеглих. Якщо вважати «знеціненням» вживання у робочому діалозі нецензурної лексики, працівники вживають такі слова і керівництво також. У нас зі всіма товариські стосунки. Але коли щось не зроблене чи «провисає», то починається жорстка розмова. Як у цьому можна звинувачувати, якщо всі ми так спілкуємося. Це не інститут благородних діл. А чи не є знеціненням цінностей Суспільного – просто взяти і полишити ефір без усілякої підтримки? До того, що хлопці та дівчата пішли – претензій немає. Були «закиди», що суспільне щось проти них має. Ні. Нічого проти ми не маємо. Люди працюють, а потім ідуть шукати собі нову роботу – це нормально. Але якщо ти полишив роботу і починаєш кидатися брудом – це не дуже красиво. Ми не будемо відповідати так само», – продовжує розповідати продюсер Запорізької філії телеканалу «Суспільне».

Щодо апаратури працівники визнають, що її практично немає.

Як наголошують «зверху», коли люди приходили влаштовуватися на роботу, то бачили на які умови погоджуються.

Нестача технічної бази зумовлена тим, що цього року Суспільне недофінансоване майже на 800 мільйонів гривень. А скільки грошей недодадуть наступного року? Це залишається страшною загадкою. Можливо, така «недофінансованість» відображається і на зарплатнях. Як повідомляють працівники ранкового шоу, то «брудними» редактор отримує 8 200 гривень, а «чистими» виходить майже на 2 тисячі менше.

Якщо звернути увагу на графік, то вказано, що робочий день триває 8 годин. Але за словами колишніх підлеглих, то затримувалися і до 12 годин на добу, аби «догодити» керівництву. Звісно, про матеріальну «компенсацію» не могло йти і мови.

Оскільки ранкова програма порожня, то керівники терміново шукають людей для роботи і поза екраном.

«Ми зараз використовуємо у ефірі деякі сюжети, які вже були на екранах. За ці 2 тижні, що відпрацьовувала редакція, їм було завдання писати наперед. Але цей ресурс ми вже вичерпали і зараз у ці дайджести ми потрошку вводимо якісь матеріали новачків. І той, хто буде найкращим, то піде працювати в ефір, а там – подивимося. Можливо, хтось зі студентів прийде і ми заповнимо ці вакансії. Процес ніколи не стане. Незамінних людей немає», – додає продюсер.

Канал сподівається, що буде «наплив» бажаючих потрапити на телебачення. І навіть влаштують конкурс, аби відібрати найкращих. Тоді «обрані» зможуть стажуватися, і тільки після того отримати омріяну роботу. Чи може їм, потрібна безкоштовна робоча ідея і Вас також будуть годувати смачними «сніданками»?

Наталія Хамраєва

Поделиться:

Добавить комментарий

© 2017 - 2019 Новости Запорожья и области. Лента свежих Запорожских новостей – AngolenkoNews