Вторник, 20 октября 2020   Подписка на обновления  RSS  Напишите нам
Популярно
Нововведення у порядку призначення субсидії
14:43, 09 ноября 2018

Нововведення у порядку призначення субсидії


З жовтня 2018 року змінився порядок надання державної допомоги українським сім’ям.

У зв’язку з цим виникло багато питаннь щодо нового порядку призначення субсидії. Про поточні нововведення ми поспілкувались з начальником відділу прийому громадян УСЗН Шевченківського району Ольгою Береговець.

Ольго Вікторівно, як зміни про призначення житлової субсидії вплинули на оформлення державної допомоги для домогосподарств з великою площею житла?

З першого жовтня 2018 року при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення (як раніше), а опалювальна площа. Субсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир багатоповерхового будинку. Для індивідуальних будинків площа становить 200 кв. метрів.

Читайте также: Запорожцам рассказали об изменениях в процедуре назначения субсидий

Якщо площа житлового приміщення є більшою за нормативну, які родини мають право на оформлення субсидії на понаднормову площу житла?

Змінами до Положення розширено перелік осіб, які мають право на оформлення житлової субсидії на понаднормову полощу житла. Але не більше 30% норми. Раніше право мали особи, що не досягли повноліття, одержувачі пенсії за віком та за інвалідністю. Після внесення змін цей перелік було доповнено особами, які отримують пенсію у зв`язку з втратою годувальника. Також особами, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Це стосується і тих, хто отримує пенсію за вислугою років та осіб, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Яким чином розглядається питання оформлення державної допомоги якщо у складі зареєстрованих членів домогосподарства є особа, яка тривалий час перебуває за кордоном?

З метою врегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад 2 місяці. Це відбувається протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Комісіям надана можливість приймати рішення щодо призначення субсидії. Це можливо якщо такими особами підтверджено легалізовані в Україні документи набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення. Відповідний перелік розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі Міжнародна діяльність у пункті Міжнародне співробітництво.

Як одержувач субсидії повинен сплачувати за житлово-комунальні послуги?

Особа, яка отримує субсидію, повинна щомісяця сплачувати обов’язковий платіж визначений державою. Ми маємо зміни і щодо цієї норми. Змінами до Положення надано право отримувачам субсидій не платити обов’язкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менше неї. У такому разі громадяни сплачують фактичну вартість спожитих послуг. Усім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018 року (у тому числі розміром 0 гривень) продовжується термін дії субсидії на опалювальний сезон без повторного звернення. Той, хто не звертався по допомогу може зробити це в будь-який зручний час.

 

Поделиться:

Добавить комментарий

© 2017 - 2020 Новости Запорожья и области. Лента свежих Запорожских новостей – AngolenkoNews